VI. DÖNEM BENİM İŞİM GİRİŞİM İŞ FİKRİ YARIŞMASI

Başvurular 30 Nisan 2024 tarihine kadar çevrimiçi olarak https://benimisimgirisim.com/ daresinden yapılabilecektir

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş kişiler arasından;
 • TR72 bölgesindeki üniversitelerde okuyan lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri,
 • TR72 bölgesinde ikamet eden mezunlar,
 • TR72 bölgesindeki üniversitelerde görev yapan akademisyenler,

TR72 bölgesinde bulunan ve teknoparklar içerisinde faaliyet yürüten en fazla 3 yıl önce kurulmuş olan start-up şirket sahipleri

 • İş fikirleri teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip olması gerekmektedir.
 • Başvurular en az iki kişiden oluşan bir ekip halinde yapılır. Her proje ekibi, proje başvurusunda bir ekip lideri belirleyecek olup, ekip lideri muhtemel sözleşmeler ve ödül olarak verilecek desteklerde muhatap kabul edilecektir. Ekip lideri gerekli gördüğü durumlarda ekip üyelerini değiştirme yetkisine sahip olup, projenin tüm ilerleyişinden sorumludur.
 • Başvuru ekip lideri adına gerçekleştirilir ve ekip lideri ileride takımı değiştirme hususunda tam yetkilidir. Girişimci ekip prototip geliştirme desteği kazandıktan sonra, mevcut ekip liderinin herhangi bir sebeple ekipten ayrılması halinde ekip dışından bir lider seçemez. Ancak ORAN ve TEKNOPARK oluru ile ekip içinden yeni bir lider belirleyebilir.
 • Start-up’larda ekip sayı şartı aranmayacaktır.
 • Daha önceki senelerde düzenlenen Benim İşim Girişim programına katılıp destek alan ekip liderleri tekrar destek alamazlar.

Her ekibin sadece bir iş fikri ile başvuru yapması beklenmektedir.  Birden fazla iş fikri ile başvuru yapan ekiplerin sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir.

Bir kişi aynı dönem içindeki başvurularda sadece bir ekipte yer almalıdır.

Başvurular‘benimisimgirisim.com’ adlı web sitesi içerisinde yer alan çevrimiçi başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Elden iş fikri başvurusu kabul edilmeyecektir.

İş fikri yarışmasına, aşağıda belirtilmiş olan yedi tematik alan öncelikli alan olarak belirlenmiştir.  Ayrıca diğer teknoloji alanlarında yer alan iş fikirleri ile de başvuru yapılabilecektir.

 1. Dönemde 7 tematik alan öncelikli alan olarak belirlenmiştir. Ayrıca diğer teknoloji alanlarında yer alan iş fikirleri de başvuru yapabilecektir.
 2. Elektrikli Otomobil Teknolojileri
 3. Elektro Optik Teknolojileri
 4. Teşhis ve Tanı Kiti Teknolojileri
 5. Yenilikçi Tarım Teknolojileri
 6. Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
 7. Yapay Zeka Teknolojileri
 8. Oyun Teknolojileri

TAKIM BAŞINA 110 BİN TL' YE KADAR DESTEK

Jüri tarafından başarılı bulunan 5 ekip, 75.000 TL’ye kadar prototip giderleri karşılanma hakkı elde edecektir

Büyük Final de jüri tarafından başarılı bulunan 5 ekip içinden, müşteri testlerinden gelen sonuçların değerlendirilmesi ve prototipin bu süreç içerisinde iyileştirilmesinin ardından ekipler üçüncü eleme aşamasında tekrar jüri karşısına çıkıp sunum yapacaklardır. Bu aşamada en yüksek puanı alarak birinci, ikinci ve üçüncü seçilen ekiplere “şirket kurulumu, ürün geliştirme, satış ve pazarlama desteği” olarak sırasıyla (KDV Dahil) 35.000 TL, 30.000 TL ve 25.000 TL ödül verilecektir.

Ayrıca ilk 3’e giren bu girişimciler prototipleri ile birlikte ERBAN Invest Day etkinliğine katılarak ERBAN yatırımcıları ile buluşturulacaktır.

 “Küresel Girişimcilik Etkinliklerine Katılım Çağrısı”na çıkması planlanmaktadır. Çağrıya 2024 yılı Ağustos-Eylül aylarında çıkılacaktır. Detaylar çağrı döneminde paylaşılacaktır.

Başvurular 30 Nisan 2024 tarihine kadar çevrimiçi olarak https://benimisimgirisim.com/ adresinden yapılabilecektir.

İş Fikriniz İçin Her Türlü Konuda Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız

Nuriye YETGİN

[email protected]